رونمایی رسمی از ظاهر هدست واقعیت مجازی PlayStation VR2 سونی

ساعاتی پیش هیدیاکی نیشینو، یکی از مدیران ارشد بخش طراحی شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی با انتشار یک پست در بلاگ رسمی پلی استیشن بالاخره از ظاهر جدید این تکنولوژی رونمایی کرد.

PlayStation VR2 – PS VR2

او همچنین به تشریح جزئیاتی هیجان‌انگیز از این محصول پرداخت.

PlayStation VR2

براساس تصاویر منتشرشده، طراحی سفید و مشکی این دستگاه شباهت‌های زیادی به کنسول پلی استیشن 5 و مدل استاندارد دسته‌ی دوال‌سنس دارد. سونی دلیل این شباهت را استفاده از یک زبان طراحی یکسان بین دستگاه‌های جدید خانواده‌ی پلی استیشن اعلام کرده است. در جدیدترین اخبار بازی مشخص شد که ما در طراحی ظاهری سونی شاهد نوعی یکپارچگی میان دسته‌های جدید و خود هدست هستیم.

براساس گفته‌های نیشینو، طراحی تخت‌گونه و زوایه‌های تیز کنسول پلی استیشن 5 به این دلیل انتخاب شده بود که کاربران اتصال و تماس کمتری با خود دستگاه دارند. در بیشتر مواقع، دستگاه به‌صورت افقی روی یک سطح قرار می‌گیرد.

PlayStation VR2

طراحی این دستگاه همچنین بسیاری از ویژگی‌های نسل فبلی هدست واقعیت مجازی سونی را با خود همراه دارد. همانند گذشته کاربران می‌توانند با استفاده از هدبندی که در پشت هدست تعبیه شده است، دستگاه را متناسب با اندازه سر خود تنظیم کنند. محل قرارگیری جک هدفون نیز از جمله مواردی است که برای راحتی بیشتر کاربران از طراحی نسخه اصلی به این دستگاه راه پیدا کرد.  قابلیت تنظیم میزان نزدیکی صفحه‌نمایش به‌صورت کاربران را هم دارد.

این هدست همچنین از ویژگی‌های جدیدی مانند تنظیم فاصله لنزهای دستگاه و یک موتور حرکتی جدید برای شبیه‌سازی حرکات سریع دنیای بازی بهره می‌برد. تمامی این ویژگی‌های جدید در حالی به دستگاه اضافه شده‌اند که براساس تصاویر منتشرشده، طراحی کلی هدست از نسخه اصلی  نیز کوچک‌تر است و همچنین وزن کلی هدست نیز برای راحتی بیشتر کاربران در هنگام استفاده کاهش داشته است.

PlayStation VR2

یوجین موریساوا، کارگردان ارشد طراحی هدست می‌گوید یکی از مهم‌ترین نوآوری‌های این دستگاه جدید که از طراحی داخلی پلی استیشن 5 الهام گرفته شد، در این است که حفره‌های ریزی برای تهویه‌ی محیط داخل لنزهای دستگاه دارد. حفره‌های کوچکی که بین قسمت بالایی و مرکزی قسمت درونی دستگاه وجود دارند، با حرکت دادن جریان هوا از بخار گرفتن بخش درونی هدست مخصوصا برای کاربرانی که از عینک استفاده می‌کنند، جلوگیری می‌کنند.

پلی استیشن 5 نسخه واقعیت مجازی 2

Leave a Comment

Your email address will not be published.